Warebud

Warebud

Warebud

„WAREBUD” Sp. J. jest firmą specjalizującą się w montażu nowoczesnych systemów odzysku ciepła – urządzeń przyjaznych dla środowiska. Instalujemy najnowszej generacji wentylację z rekuperacją.


System wentylacji mechanicznej z rekuperacją w połączeniu z gruntowym wymiennikiem ciepła.
Gruntowe wymienniki ciepła (GWC) wykorzystujące darmową energię geotermalną, znajdują coraz liczniejsze zastosowanie w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. Jeszcze do niedawna były one opcją systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej w budownictwie jednorodzinnym. Dziś stają się standardowym elementem wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.


Nie ma się czemu dziwić. W ciągu ostatnich kilkunastu lat w strukturze przeciętnych wydatków polskich gospodarstw domowych koszty energii (cieplnej i energetycznej) lawinowo wzrosły. Jest to poza żywnością, największy wydatek, a więc wymagający szczególnego traktowania i zastanowienia się nad możliwością jego obniżenia. Taka sytuacja zmusza do poszukiwań i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.


Firma Warebud zamontowała pierwszy Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła dla domu jednorodzinnego w Polsce. Ich wieloletnie doświadczenie stało się podstawą zgłoszenia przez firmę Warebud Wieloch i Prysiński Sp. J. zastrzeżenia nr P.392011 w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej).

SHARE