NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO BIZNESU
Technologie

Technologie

DACHY SOLARNE SUNROOF

Najbliższe słońcu.

Najnowsza technologia dachów solarnych, wykorzystująca całą powierzchnię dachu do produkcji prądu, maksymalizuje korzyści z inwestycji w energię odnawialną. Możesz uzyskać 100% darmowego prądu wystarczającego do korzystania ze wszystkich urządzeń elektrycznych i ogrzewania, gdy stosujesz magazyn energii. Uniezależniasz się od stale rosnących cen prądu i zapewniasz sobie własne źródło zasilania. Połączenie wysokiej wydajności dachu i niezwykle lekkiej, kompaktowej konstrukcji solarnej czyni dachu solarnego 2w1 jest najbardziej opłacalnym cenowo rozwiązaniem dla wszystkich, którzy wybierają technologię jutra. 

To najlepsza inwestycja w przyszłość dla wszystkich świadomych zmian klimatycznych i chcących istotnie przyczynić się do całkowitego przejścia świata na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Istotny krok do ekologicznego, inteligentnego zarządzania Twoimi potrzebami energetycznymi.

Previous
Next

Zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy urzeczywistniają marzenia o idealnym domu i pięknej architekturze. Design in Sweden – to synonim stylowej, nowoczesnej i prostej konstrukcji, maksymalnie skracającej czas montażu. Dzięki oferowanym przez nas produktom uzyskujesz efekt unikatowego dachu bez kompromisów na mniej atrakcyjne instalacje solarne, zaburzające Twój idealny projekt. Dzięki precyzji wykonania, dachy solarne charakteryzuje wyjątkowa trwałość i bezpieczeństwo.

Najlepsza inwestycja zastępująca tradycyjny dach.
Innowacyjność zmienia świat!

Przekształć swój obiekt w zieloną elektrownię. Zamień światło słoneczne w czystą energię za pomocą dachu solarnego SunRoof.

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Natura napędza nas do działania.

Hasło „Natura napędza nas do działania” doskonale oddaje to, co jest dla nas priorytetem. Podejmujemy szereg działań na rzecz środowiska, zachęcamy do korzystania z usług, które pozwalają działać proekologicznie i oszczędzać przy okazji codziennego korzystania z energii elektrycznej. Jesteśmy przekonani, że stawianie na zieloną energię, efektywne zarządzanie zużyciem prądu w domach i firmach czy rezygnacja z papierowych faktur to kierunki, którymi warto podążać. Jesteśmy przekonani, że dla Ciebie te wartości również są bardzo ważne i starasz się żyć w zgodzie z naturą.

Fotowoltaika to technologia umożliwiająca produkcję energii elektrycznej ze światła słonecznego.
Proces przemiany światła słonecznego na energię elektryczną następuje w ogniwach fotowoltaicznych.
Najbardziej popularne są ogniwa słoneczne krzemowe monokrystaliczne. Zalety instalacji fotowoltaicznych:

- ekologiczny sposób pozyskiwania prądu

-  niezależność od wzrostu cen prądu

-  ogólnodostępne źródło energii za darmo

-  instalacja możliwa na budynkach lub gruntach

-  odbiór nadwyżki energii z sieci lub możliwość sprzedaży.

Każdego dnia nasze instalacje produkują energię skutecznie minimalizując rachunki za prąd, dzięki czemu Twoja firma zyskuje przestrzeń do dalszego rozwoju. Doświadczenie w montażu na przestrzeni lat daje pewność, że instalacja fotowoltaiczna dla Twojego biznesu zapewni darmową energię na wiele lat utrzymując swoją sprawność.

REKUPERATORY

Wentylacja z odzyskiem ciepła.

Wraz ze wzrostem świadomości związanej z dostępem do świeżego powietrza oraz zapotrzebowaniem energetycznym budynków i możliwymi ogromnymi oszczędnościami na wentylacji, rekuperacja – czyli wentylacja, która potrafi działać niezależnie od warunków pogodowych i przy szczelnych oknach, a przy tym odzyskać energię, stała się tematem bardzo aktualnym.

Ponowne wykorzystanie przez wentylację z odzyskiem ciepła energii z ogrzanego przez system grzewczy powietrza, pozwala zaoszczędzić około 45% całkowitego zapotrzebowania budynku na ciepło. To ogromny potencjał, który starają się wykorzystać świadomi inwestorzy. Straty ciepła na wentylację w budynku wentylowanym tradycyjną wentylacją grawitacyjną, w której powietrze z pomieszczeń wywiewane jest kominami wentylacyjnymi, stanowią zazwyczaj ponad 50% całkowitych strat ciepła. Po zastosowaniu rekuperacji dla tego samego budynku straty te można ograniczyć do około 15%.

Potencjał energetyczny, jaki ukryty jest w wentylacji, świat dostrzegł już dawno. W Polsce systematycznie świadomość energooszczędnej wentylacji z roku na rok rośnie, a wraz z nią zmienia się także prawo. Dziennik Ustaw z 13.08.2013r. wprowadził obowiązek stosowania rekuperacji dla budynków, w których wydatek przekracza 500 m3 powietrza. To duże budynki. W domach jednorodzinnych obowiązku takiego nie ma: to inwestor wciąż decyduje, jaką wentylację wykona.

Jednocześnie rząd zaostrza wymagania dotyczące zapotrzebowania energetycznego dla budynków jednorodzinnych określając maksymalną wartość wskaźnika EP (energii pierwotnej) określanej w kWh/(m2*rok). I tak budynki jednorodzinne budowane do 1.01.2014 roku mogły mieć zużycie na poziomie maksymalnie 120 kWh/(m2*rok). W roku 2021 parametry zaostrzono, a współczynnik EP może mieć maksymalnie wartość 70 kWh/(m2*rok).

Zastosowanie rekuperacji umożliwia znaczące obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu EP nawet o 20 kWh/(m2*rok). Poza tym rekuperacja daje również korzyść w postaci dostępu do świeżego, zewnętrznego powietrza o niskiej zawartości dwutlenku węgla i rozwiązuje problem wentylacji w nowoczesnym i szczelnym budynku. 

WYMIENNIKI GRUNTOWE

Życie to suma oddechów.

Czy chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz sprzyja Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu?  Wyobraź sobie, że powietrze w Twoim domu może być wolne od szkodliwych grzybów, bakterii i alergenów. Wybierając nasz system, wybierasz zdrowie, dobre samopoczucie, komfort ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. Gruntowy wymiennik ciepła to czyste, zdrowe powietrze w Twoim domu, a zdrowy dom to zdrowe życie.

Z systemem uzdatniania i wymiany powietrza , Twój budynek będzie oddychał, a Ty razem z nim! Nasz system wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. To znaczne oszczędności energii i możliwość rezygnacji ze szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji.

System, który proponujemy wykorzystuje gruntowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. Dziś GWC staje się standardowym elementem wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.

PRZEMYSŁOWE SYSTEMY OGRZEWANIA I CHŁODZENIA

Ogrzewanie, jak również chłodzenie dużych powierzchni przemysłowych nie musi być kosztowną i trudną w realizacji inwestycją.

Na rynku dostępnych jest kilka metod ogrzewania hal produkcyjnych czy magazynowych, między innymi takich jak:
- ogrzewanie powietrzne – najczęściej wykorzystywany sposób ogrzewania hal, w którym obieg powietrza wymusza wentylator. Ochłodzone powietrze jest zasysane z hali, trafia na wymiennik ciepła urządzenia grzewczego, a po ogrzaniu nawiewane jest z powrotem do pomieszczenia. Ogrzewanie powietrzne może być realizowane przez nagrzewnice wodne, gazowe, aparaty grzewczo-wentylacyjne, a także pompy ciepła powietrze-powietrze;
- ogrzewanie promiennikowe – rozwiązanie często spotykane w halach o bardzo dużej powierzchni, gdzie nie jest konieczne ogrzanie całej kubatury. Polega na przekazywaniu ciepła bezpośrednio do ogrzewanych powierzchni bez konieczności podgrzewania powietrza. Może być realizowane przez promienniki gazowe, elektryczne lub wodne;
- ogrzewanie konwekcyjne – rzadziej spotykany sposób ogrzewania hal realizowany przez grzejniki, który sprawdza się w przypadku niskich i długich pomieszczeń, natomiast przy dużej wysokości czy kubaturze jest nieekonomiczne oraz mało komfortowe, ponieważ ciepłe powietrze ucieka do góry pomieszczenia i nie trafia do strefy przebywania ludzi;
- ogrzewanie płaszczyznowe – polega na przekazywaniu ciepła do pomieszczenia przez otaczające przegrody i jest realizowane najczęściej przez ogrzewanie wodne podłogowe.

Stosowane przez nas systemy są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania hal magazynowych czy produkcyjnych. Implementacja tych nowoczesnych rozwiązań jest łatwa pod względem montażowym, zapewnia odpowiednie warunki temperaturowe, a co najważniejsze – gwarantuje krótki czas zwrotu z inwestycji. Montowane przez nas systemy zapewniają liczne korzyści. Najważniejsze z nich to:
- bezobsługowość,
- łatwy montaż,
- szybkość reakcji na zapotrzebowanie cieplne,
- odczyt temperatury pomieszczenia ze sterownika w strefie przebywania ludzi,
- możliwość chłodzenia w lecie,
- brak emisji w miejscu wytworzenia ciepła,
- przy zastosowaniu modułów fotowoltaicznych właściwie bez emisyjne,
- brak ryzyka zamarznięcia medium,
- wysoka jakość powietrza, dzięki zastosowaniu dodatkowych filtrów.

STACJE ŁADOWANIA EV

Ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowarki do samochodów elektrycznych to urządzenia wyposażone w jeden lub więcej punktów ładowania. Punkt ładowania może być o normalnej mocy (3,7 kW do 22 kW) lub o dużej mocy (powyżej 22 kW). Moc danej ładowarki może być wykorzystana w jednym punkcie ładowania lub rozdzielona pomiędzy punkty ładowania (np. podczas ładowania dwóch samochodów jednocześnie z jednej ładowarki).

Każdy Klient potrzebuje ładowarki dostosowanej do swoich potrzeb. Właściwy dobór ładowarki samochodowej zależy od jej przeznaczenia i przewidywanej specyfiki użytkowania. Najprostsze i najtańsze ładowarki dostępne są na potrzeby domowe lub biurowe. Niewielkie moce ładowania 3-20 kW są wystarczające ze względu na typowy długi okres postoju aut, przekraczający kilka-kilkanaście godzin. Większe moce 10-20 kW zalecane są w przypadku spodziewanych postojów pojazdów przez ok. 1-3 godzin. Ładowarki takie są instalowane zwykle przy sklepach, urzędach, obiektach kultury i sportu, itp.

Gdy potrzeba więcej mocy
Najwyższe moce 25-300 kW oferują ładowarki prądu stałego. Przeznaczone są one głównie do szybkiego ładowania aut przy drogach krajowych i autostradach, choć są spotykane także w innych lokalizacjach (centra handlowe, stacje benzynowe, biura). Są to najdroższe urządzenia co także implikuje najwyższy jednostkowy koszt doładowania. Ich lokalizacje i tryb rozliczeń za doładowania należy bardzo starannie rozważyć. Duże koszty inwestycji wymagają pozyskania możliwe dużej liczby klientów korzystających w pełni z ekspresowego ładowania. Dlatego należy unikać sytuacji, kiedy klient blokuje ładowarkę przez 2-3 godziny (np. robiąc zakupy w centrum handlowym), gdyż tym czasie z urządzenia mogłoby skorzystać kolejnych kilku użytkowników.

Gniazda ładowania samochodów elektrycznych
Bardzo ważnym elementem ładowarek są gniazda ładowania, które mogą być różnego typu. W Unii Europejskiej standardem dla ładowarek prądu przemiennego jest złącze Typ 2  (3-43 kW AC). Natomiast na stacjach ładowania prądem stałym o większych mocach dominują złącza: ChaDeMo i  CCS (chłodzone cieczą powyżej 150 kW DC). Umożliwiają one doładowanie akumulatorów pojazdu elektrycznego w czasie krótszym niż godzina (np. połowa pojemności w 30 min). Istnieją również inne typy złącza np. Typ 1 dla samochodów w Australii i USA. Ponadto są też indywidualne gniazda jak Tesla Supercharger, które ładują „do pełna” auto w około godzinę. Niektóre auta umożliwiają ładowanie ze zwykłych gniazd 230V ale jest to rozwiązanie problematyczne ponieważ ładowanie może trwać nawet kilkanaście godzin.

Uwaga – Ładowarka będzie mogła pracować ze swoją pełną mocą tylko wówczas, gdy zostanie podłączona do odpowiednio mocnej sieci. Dlatego tak ważny jest dobór ładowarki i gniazd ładowania w odniesieniu do mocy przyłącza jaką dysponujemy. Uzasadnione może być zmodyfikowanie źródła mocy w taki sposób aby spełnione były potrzeby docelowego Klienta stacji ładowania. Wymiana samej ładowarki na mocniejszą może nie być wystarczająca jeżeli nie dysponujemy zapasem mocy.
Posiadamy pełną ofertę w/w urządzeń wraz z możliwością indywidualnego zaprojektowania pod potrzeby klienta, zarówno funkcjonalne jak i estetyczne.

MAGAZYNY ENERGII

Największym wyzwaniem dla odnawialnych źródeł jest magazynowanie energii

Zapotrzebowanie na energię stale rośnie, jednak, aby przeciwdziałać zmianom klimatu, musi ona pochodzić ze źródeł o niższej emisji CO2. Obecnie jednak największym wyzwaniem jest nie to, w jaki sposób uzyskać energię elektryczną z OZE, ale jak skutecznie ją przechowywać. Wydajność elektrowni wiatrowych, czy instalacji fotowoltaicznych w dużej mierze zależna jest od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W związku z tym, produkcja energii często nie pokrywa się czasowo z oczekiwaniami jej użytkowników. Aby temu zapobiec warto pomyśleć o magazynach energii, które są coraz wydajniejsze i dostępne dla każdego.

Magazyn energii umożliwia zatem przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną, przeważa nad zużyciem, co często określa się mianem „odłożenia konsumpcji energii elektrycznej w czasie”. Zgromadzone w ten sposób nadwyżki mogą być następnie wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji. Tak więc, dzięki magazynom energii można:
- zatrzymać wyprodukowaną energię – w przypadku gdy posiadacz instalacji PV nie korzysta z magazynu energii, to oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu bezpośrednio do sieci energetycznej na mało korzystnych obecnie warunkach rozliczeniowych. Natomiast dzięki magazynowi cała energia zostaje do jego dyspozycji na miejscu;
- zyskać niezależność – magazyn energii zabezpiecza jego właściciela przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Zdaniem ekspertów, nie można mówić o rozwoju OZE bez odpowiednich technologii magazynowania energii. Magazynów energii potrzebują zarówno przedsiębiorstwa, rolnicy jak i też prosumenci, którzy często korzystając z rządowego wsparcia, zainwestowali w instalacje fotowoltaiczne.

WODÓR

Przyszłość zrównoważonej energii

W kontekście walki z globalnym ociepleniem i ponaglających raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu działającego pod egidą ONZ (IPCC), który nawołuje do jak najszybszej redukcji gazów cieplarnianych, wodór stał się jedną z odpowiedzi na stojące przed ludzkością wyzwania.

Sektor energetyczny musi stawiać na źródła energii, które nie generują dalszego ocieplania się atmosfery, ale również takie, które będą stabilne. W zależności od metody produkcji, wodór może być źródłem energii wysoko lub zeroemisyjnym.

Chociaż produkcja wodoru w sposób zero-emisyjny jest jeszcze rozwijana, istnieje wiele korzyści płynących z udziału tego paliwa w transformacji energetycznej, a w niektórych przypadkach może ono wręcz okazać się niezbędne, by świat mógł stać się neutralny klimatycznie.

Wodór może być nie tylko paliwem, ale magazynem energii. Można go łatwo magazynować w dużych pojemnościach, a potem przekształcić w energię elektryczną łącząc z tlenem, używając ogniw paliwowych. To dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o pokrywanie długoterminowych niedoborów energii elektrycznej w systemie przesyłowym, zwłaszcza tam, gdzie inne technologie (jak baterie litowo-jonowe), zawodzą. Jednym z największych wyzwań w transformacji energetycznej jest przechowywanie energii odnawialnej bez jej wytracania. Najbardziej rozpowszechnione obecnie baterie litowo-jonowe, które służą jako magazyny energii, z czasem tracą swoją wydajność, a baterie magnezowo-jonowe, które mają być dla nich alternatywą, nie weszły na razie do powszechnego użytku. Wodór z powodzeniem może więc przechowywać energię wygenerowaną przez OZE.

  Właśnie ze względu na swoje właściwości magazynowania energii wodór może stać się kluczowy w osiągnięciu neutralności klimatycznej w branży transportowej. Lotnictwo jest obecnie odpowiedzialne za około 3,5% globalnych emisji, jednak zastąpienie tradycyjnych baterii litowo-jonowych może być wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku lotów długodystansowych, gdzie nie ma możliwości ładowania. Tu rozwiązaniem mogą być ogniwa wodorowe, podobnie jak w przypadku transportu kołowego dalekiego zasięgu (ciężarówki, tiry).

Ogniwa wodorowe mają też przewagę, jeśli chodzi o transport samochodowy czy publiczny. Akumulatory litowo-jonowe Tesli, które są najwydajniejsze na rynku, osiągają gęstość energii 250 - 260 Wh/kg, a wodór ma prawie 126 razy większą gęstość energetyczną na 1 kg. Pojazdy napędzane wodorem są znacznie lżejsze niż te posiadające baterie litowo-jonowe, a poza tym mają lepsze zasięgi i krótszy czas ładowania. 

W końcu wodór ma również zastosowanie w przemyśle chemicznym. Ponad połowa produkowanego na świecie wodoru jest przekształcana w amoniak, na potrzeby przemysłu nawozowego. Paliwo to ma także szansę wesprzeć budownictwo, gdzie można go wykorzystywać do produkcji energii i ciepła, szczególnie w dużych budynkach użyteczności publicznej, w gęsto zaludnionych aglomeracjach miejskich.

Jak widać, potencjał energetyczny wodoru i jego rola w transformacji energetycznej, jest z pewnością znacząca. Prognozy Międzynarodowej Agencji Energetycznej również powinny napawać branżę optymizmem, przewidywania mówią bowiem, że koszty produkcji wodoru z OZE mogą spaść do 2030 nawet o 30%, co będzie stanowić znaczny impuls do rozwoju paliwa.

POMPY CIEPŁA

Ekologia i ekonomia szyta na miarę.

Konstrukcje oferowanych przez nas pompy ciepła zostały opracowane wspólnie z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Są to urządzenia zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskich warunkach klimatycznych. Zarówno konstrukcja pompy, jak i zasady sterowania, służą maksymalnemu wykorzystaniu tych urządzeń do optymalnego ogrzewania przy minimalnym wykorzystaniu dodatkowego źródła.

Wszystkie te czynniki wyróżniają oferowane przez nas pompy od konkurencyjnych urządzeń. Przewaga nad pompami innych firm jest uzyskiwana również dzięki temu, że pompy uzyskują wskaźniki COP wyższe nawet o 20- 40%, przy temperaturach zewnętrznych wahających się od -7°C do -25°C. Przekłada się to bezpośrednio na zużycie energii, ponieważ pompa ciepła musi pracować przez większą liczbę godzin w ciągu dobowym, gdy temperatury spadają poniżej zera.

Sprawdzone w górskich warunkach!

⚪ Praca pompy do -25°C!
⚪ Wysokie COP nawet powyżej 5.0 ze względu na dobre właściwości fizyko-chemiczne czynnika roboczego
⚪ Temperatura zasilania – ponad 65 °C
Wyprodukowano w Polsce – opracowanie produktu we współpracy
AGH w Krakowie, produkcja w firmie z polskim kapitałem o wieloletniej tradycji
⚪ Podzespoły renomowanych europejskich producentów
Tryb nocny, w trakcie którego można wyciszyć pompę
⚪ Brak konieczności rejestracji pompy W Centralnym Rejestrze Operatorów
⚪ Teleserwis przez internet (serwis online)
Nowoczesne i przyjazne środowisku wykonanie – gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy
⚪ Możliwość pracy w kaskadzie do 6 urządzeń
Nowoczesny i estetyczny design urządzenia