Czy grozi nam upadek branży myjni bezdotykowych?

Wiele bezdotykowych myjni samochodowych na rynku polskim dotknęły drastyczne wzrosty kosztów ogrzewania oraz energii elektrycznej. Głównym powodem tych zdarzeń są wzrosty cen paliw i praw do emisji CO2, na co właściciele myjni nie mają żadnego wpływu. 


Co to są prawa do emisji CO2?


Unijny system handlu uprawnieniami do emisji CO2 (EU-ETS) został wprowadzony w 2005 roku. Narzędzie ma na celu skuteczną redukcję emisji gazów cieplarnianych, poprzez uwzględnienie kosztu emisji CO2 w produkcji energii i wyrobów przemysłowych. Oznacza to, że w krajach, w których sektory przemysłowe, w tym energetyka, odpowiadają za znaczne ilości emisji, produkcja energii i innych wyrobów będzie droższa w porównaniu do bezemisyjnych alternatyw, takich jak energetyka jądrowa czy OZE. 


Czy to oznacza, że myjnie samochodowe znikną z mapy polskich biznesów ?


Coraz częściej widoczne są zamykane w czasie mrozów myjnie. W internecie można znaleźć coraz więcej ogłoszeń dotyczących sprzedaży takich właśnie obiektów.  Czy jest jeszcze szansa i rozwiązanie na to, aby ta branża mogła nadal funkcjonować i się rozwijać? Czy myjnie mogą być nadal dochodowym biznesem ?

TAK! Myjnie nadal mogą być dochodowym biznesem!

Jak nie zbankrutować i zwiększyć konkurencyjność swojej myjni dzięki systemom Oszczędna Myjnia?

 

Systemy Oszczędna Myjnia służą obniżeniu kosztów zużycia energii potrzebnej do ich działania. Mówimy tu  o kosztach podgrzewania wody, a także ogrzewania stanowisk w okresie zimowym. Oczywiście nie ma tu znaczenia, jakiego źródła ogrzewania używasz obecnie: gaz, prąd, olej itp. 

Dzięki obniżeniu rachunków za media wzrasta też  konkurencyjność Twojego  obiektu. Przykładem jest sytuacja, w której właściciel myjni obniżając koszty prowadzenia obiektu, może wykorzystać oszczędności na wydłużenie czasu mycia pojazdu za 1 zł nawet o kilkadziesiąt sekund, co bezpośrednio przekłada się na wydłużenie średniego czasu mycia oraz wzrost liczby klientów.

 

Poznaj system Oszczędna Myjnia i zobacz jak dużo korzyści przyniesie on Twojemu biznesowi.

Z czego składa się system Oszczędna Myjnia

1. Pompa ciepła Kołton AirKompakt lub kaskada tych urządzeń

Główny element dostarczanych przez Bec Group systemów Oszczędna Myjnia to pompy ciepła AirKompakt polskiego producenta Kołton. Pompy ciepła Kołton są w pełni dopasowane do warunków pracy w naszych warunkach klimatycznych. Są często nazywane “pompami nie do zajechania”.

We współpracy z liderem produkcji myjni bezdotykowych w Polsce oraz pracy bezpośrednio z właścicielami myjni, zebraliśmy kluczowe dane dotyczące warunków panujących na tych obiektach. Wszystkie te  informacje dostarczyliśmy do producenta oraz polskiej sfery naukowej. Ze specjalistami z instytutu oraz zespołem inżynierskim producenta, dopasowaliśmy urządzenia do najpopularniejszych  rodzajów myjni bezdotykowych obecnych w Polsce. Co więcej, mamy bezpośredni wpływ na pracę tych urządzeń i dalsze dopasowanie  parametrów pracy urządzenia  do danego typu  myjni. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu monitorujemy zdalnie zainstalowane  przez nas urządzenia tworzące system Oszczędna Myjnia.

2. Oprogramowanie

OD PIERWSZEGO URUCHOMIENIA!

Natychmiast po uruchomieniu instalacji gromadzimy wszystkie niezbędne dane. 

Na podstawie zgromadzonych danych wpływamy na parametry pracy urządzenia, aby pracowało jeszcze efektywniej na obiekcie, na którym się znajduje. 

Jako jedyni w Polsce stale zdalnie monitorujemy pracę dostarczanych urządzeń oraz wyniki, jakie osiągają celem ich ciągłej poprawy, bez potrzeby udziału właściciela.

Średnie miesięczne koszty pracy jednej pompy ciepła w okresie jesienno-zimowym wynoszą zaledwie ≈ 950 zł. Aby osiągnąć najlepsze wyniki i obniżyć te koszty do minimum, łączymy nasze urządzenia z instalacjami PV (fotowoltaika).

3. Klasyczne panele fotowoltaiczne

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Jakie korzyści daje montaż klasycznych paneli PV?

 

Przede wszystkim prostota i szybkość montażu oraz niskie nakłady inwestycyjne w rozwiązanie dające możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną nawet o 95%!

 

Zalety instalacji fotowoltaicznych:

 

– ekologiczny sposób pozyskiwania prądu

– niezależność od wzrostu cen prądu

– ogólnodostępne źródło energii za darmo

– instalacja możliwa na dachach i gruntach

 

Dzięki fotowoltaice niwelujemy koszty użytkowania wcześniej wspomnianych pomp ciepła do minimum. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie niemalże całkowicie pozbyć się rachunków za media na myjni. 

 

 

Mamy również rozwiązania dla nowych, powstających myjni.

4. Innowacyjny dach solarny od SunRoof

Jednym z rekomendowanych przez nas rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, w szczególności dla nowych myjni, są innowacyjne dachy solarne od SunRoof. 

Jest to technologia wykorzystująca całą powierzchnię dachu do produkcji prądu.

Połączenie wysokiej wydajności dachu i niezwykle lekkiej, kompaktowej konstrukcji solarnej, czyli dachu solarnego 2w1, jest nie tylko najbardziej opłacalnym cenowo rozwiązaniem dla nowych obiektów, ale również najbardziej estetycznym.

Firma SunRoof doszła w swych technologiach do perfekcji, jeżeli chodzi o funkcjonalność paneli, szczelność dachu oraz łączenie ich z dodatkowymi urządzeniami, takimi jak magazyny energii czy ładowarki EV do pojazdów elektrycznych.

Jak maksymalnie wykorzystać połączenie pomp ciepła z fotowoltaiką na myjni?

5. Bufory ciepła

Do każdej dostarczanej przez nas instalacji dopasowujemy zbiorniki buforowe o odpowiedniej pojemności. Wspomniane zbiorniki ciepła to nic innego jak zbiorniki na ciepłą wodę. Pompy ciepła napędzane zieloną energią z instalacji pv grzeją wodę i ją “buforują” w naczyniu, aby później wykorzystać ją do mycia pojazdów czy ogrzewania posadzki.

Jako jedni z nielicznych mamy sprawdzone rozwiązania dla myjni modułowych, które w swej budowie nie posiadają kontenera z miejscem na bufory ciepła.


Jak sobie z tym radzimy? 

6. Szafy na bufory z podstawą pod pompę ciepła

W przypadku montażu zbiorników magazynujących ogrzaną do zadanej temperatury wodę zazwyczaj potrzebne jest około 1,5 – 2 m2 powierzchni podłogi w kontenerze, aby móc go ustawić, oraz swobodnie poruszać się podczas i po montażu. Myjnie modułowe ze względu na charakterystykę konstrukcji polegającą na zastąpieniu kontenerów tak zwanymi “modułami”, nie mają przestrzeni na dodatkowe urządzenia. 

Budowane przez nas szafy są konstruowane w sposób zapewniający zabezpieczenie zbiornika buforowego przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak warunki atmosferyczne oraz ewentualne szkody wyrządzane przez nieuważnych klientów. 

Dodatkowo udźwig dachu tych szaf oraz wzmocnienia są dostosowane do pomp ciepła Kołton AirKompakt. Dzięki temu rozwiązaniu przy minimalnym wykorzystaniu powierzchni montujemy maksymalną liczbę urządzeń. Nasze szafy są doskonale ocieplone, przez co straty ciepła układu hydraulicznego są minimalne. Co więcej, posiadają one rewizje umożliwiające kontrolę pracy układu oraz ewentualne serwisy.

 

W przypadku naszych instalacji zwykle wystarczają standardowe serwisy kontrolne, które odbywają się raz do roku.

 

Dlaczego jesteśmy tak pewni naszych urządzeń?

 

Ponieważ zabezpieczamy się na każdą okoliczność, nawet na awarie sieci energetycznej podczas ciężkich mrozów.

7. Systemy antyzamrożeniowe

Zapewniamy całkowite bezpieczeństwo właścicielom myjni z Systemem Oszczędna Myjnia, dbając o każdy szczegół. Bierzemy pod uwagę nawet tak skrajne przypadki, jak awarie sieci energetycznej podczas mrozów, kiedy to urządzenia muszą być zabezpieczone przed oblodzeniem lub całkowitym zamarznięciem.

Aby temu zapobiegać, instalujemy odpowiednie systemy i urządzenia antyzamrożeniowe oraz akumulatorowe systemy awaryjnego zasilania urządzeń, tak, by pracowały, nawet gdy obiekt jest całkowicie odłączony od dostaw prądu.

Być albo nie być, oto jest pytanie.

Teraz czas na chwilę zastanowienia i zadumy nad losem myjni bezdotykowych w Polsce.

Czy faktycznie grozi upadek tej branży?

Uważamy, że nie.

Pomóc może dobra strategia, odpowiednie planowanie i mądre inwestycje. Klient myjni samochodowej tak naprawdę nie odczuwa wzrostu kosztów prowadzenia tego biznesu przez właścicieli. Nie widzi ceny, która rośnie.
Jedynie co odczuwa to zmęczenie. Zmęczenie, wynikające z krótszego czasu mycia. Musi szybciej się uwijać, aby za tę samą kwotę umyć samochód.

Nie każdy przetrwa ten okres.

Nie oszukujmy się. Nie każdy przetrwa najbliższe 3 lata. Szacuje się dalsze zamknięcie ok. 30% myjni samochodowych w ciągu najbliższych 3 lat.
Pytanie: czy w tych 30% będziesz Ty?

Na pewno nie jeśli w porę zadbasz o swój biznes. Mądrze zainwestujesz w nowe technologie. Obniżysz koszty swojej działalności i wydłużysz czas mycia, przez co zwiększysz swoją konkurencyjność. Klient na Twojej myjni płacąc tę samą kwotę, zamiast maski i dachu, zdąży umyć cały samochód. Tak dużo czasu otrzyma od Ciebie.

Sprawdź jak dużo zaoszczędzisz na rachunkach w swojej myjni!

Wypełnij prosty formularz – skontaktujemy się z Tobą i pokażemy Ci Twoje oszczędności na konkretnych liczbach:

Myślisz o pompie ciepła w swoim domu?

Wypełnij formularz dla domu.

Sprawdzimy za ciebie wysokość oszczędności: