Sunroof

Sunroof

Sunroof

W SunRoof opracowany został najbardziej wydajny (kW/mkw.) dach solarny na rynku. Jednak u podstaw działalności firmy leży przyspieszenie przejścia świata na odnawialne źródła energii. Celem jest zastąpienie wszystkich dachów dachami solarnymi, które będą produkowały tyle prądu, aby w całości pokryć rosnące zapotrzebowanie mieszkańców naszego globu i zapewnić ekologiczną przyszłość.


Rewolucyjny pomysł na dachy solarne powstał w Szwecji w 2013 roku. Został oparty na wyprzedzającej dotychczasowe możliwości technologii solarnej, wysokiej jakości i szwedzkim designie. Osiągnięto w ten sposób nowy poziom funkcjonalności dachu. Jednocześnie chroniącego, izolującego dom i wytwarzającego energię elektryczną. Zintegrowanego z całą architekturą budynku. Konstrukcję prostą, lekką i łatwą w montażu, dzięki zastąpieniu wielu warstw pokrycia dachowego, nowym specjalnie opracowanym materiałem i mocowaniami. Dopasowane panele i listwy perfekcyjnie komponują się w jedną całość, zapewniają maksymalną estetykę i nadają nowoczesny design. Rozwiązanie bardziej nowatorskie niż kiedykolwiek wcześniej.


W polskim centrum R&D międzynarodowej firmy SunRoof rozwijane są najlepsze skandynawskie wzorce do doskonalenia innowacyjnych dachów solarnych i wprowadzane ekologiczne innowacje na polski rynek. Tworzona jest technologię jutra, aby zbudować rzeczywistość opartą na odnawialnych źródłach energii.


Światowej klasy zespół projektowy prowadzi prace nad zaawansowaną technologią i testuje nowe rozwiązania. Firma realizuje projekty R&D w zakresie:

BIPV – opracowywanie nowych projektów, materiałów i procesów produkcyjnych oraz systemów fotowoltaicznych w celu maksymalizacji wydajności,

Funkcjonalności – rozwój technologii, w tym autorski system de-icing, który gwarantuje, że cała powierzchnia dachu pozostaje wolna od śniegu i lodu, tym samym zapewniając odpowiednią ilość energii,

Estetyka – wyjątkowość, która oznacza bycie jedynym w swoim rodzaju. Pracujemy nad kolorystyką, kształtem i wykończeniem, aby każdy nasz projekt miał zindywidualizowany charakter.

SHARE